LAZER
UYGULAMALARI

LAZER UYGULAMALARI

Kırışıklıklar, cilt lekeleri, akne izleri ve istenmeyen tüyler özellikle kadınların korkulu rüyasıdır. Ancak lazer tedavisi ile bu şikâyetlerinizden ameliyatsız kurtulmanız mümkün. En son teknoloji ürünü lazer cihazlarının yer aldığı lazer ünitemizde kırışıkların giderilmesinden istenmeyen tüylere, varis tedavisinden cilt lekelerine kadar pek çok probleminize çözüm bulabilirsiniz. Erken yaşlanmanın etkilerini gidermek, genç ve güzel görünmek için harekete geçmenin tam zamanı.


Lazer ünitesinde yer alan dört farklı tipte (Pearl Fractional YSGG, Coolglide Excel Nd: YAG, Titan Infrared, Prowave) lazer cihazının tedavilerinde etkili olduğu sorunlar:1) Cilt Gençleştirme
a. Pearl Fractional YSGG Lazer

İleri derecede yıpranmış, yaşlanmış derinin gençleştirilmesinde, kırıklıkların giderilmesinde ve güneş lekelerinin giderilmesinde oldukça etkilidir.


2790 nnm dalga boyu ile geliştirilen Yittrium Scandium Gallium Garnet (YSGG) lazer ile son kuşak fraksiyonel lazer teknolojisinin birleştirildiği bu cihaz ile tek bir tedavi seansında kayda değer düzelme sağlanır. Fakat kişinin cilt özellikleri, yaşı ve kırışıklıkların durumuna göre cilt gençleştirmede 1-3 seans uygulama gerekebilir.


Diğer lazer çeşitlerine oranla toleransı oldukça yüksek ve sadece haricen sürülen anestezik kremden hemen sonra kolaylıkla uygulanabilir.


Uygulama süresi soruna göre değişebilmekle birlikte yaklaşık 30 dakika sürebilmektedir.


Tam etkisi 6’ncı ayın ortasında ortaya çıkar ve kalıcı bir etki bırakır.


b. Infrared Lazer - Titan

Sarkmalar, ilerleyen yıllarda özellikle kadınların kâbusu olabiliyor. Toplumumuzda özellikle karın sarkmaları fazla doğum, sık kilo alıp verme, spor yapmama gibi nedenlerle aşırı olsa da bazı kişilerde ise bu tür sarkmalar cerrahiye gerek kalmadan giderilecek boyutta kalabiliyor. Uzun dalga infrared lazer uygulandığı bölgeyi ısıyla büzüştürüyor ve burada yeni kollajen sentezini uyarıyor.


Nerelerde uygulanıyor?

Yüz, koltuk altı, gıdı ya da karın, aynı zamanda orta yaş sendromu denilen gözaltının, kaşların ve yanakların aşağıya indiği dönemde de infrared lazer uygulanması kayda değer sonuçlar veriyor. Prof. Dr. Ali Rıza Erçöçen, “Bu işlemin birçok alternatifi var ama burada ameliyatsız bir tedaviden bahsediyoruz. Bu işlem tüm yüz, boyun üst bölgesi ve boyunda bir germe (lift) etkisi yapıyor. Bir seans 15-30 dakika arasında sürüyor. Bazı bölgelere sadece iki seans da yeterli olabiliyor. Hastanın gözlerine işlem sırasında metal lensler takılıyor. İşlemin hemen ardından güneş yanığı hissi ortaya çıkıyor ancak bir iki saat içinde kayboluyor” diyor.


Etkisi ne kadar sürüyor?

Birer ay arayla sadece üç seans uygulanması yeterli olan infrared lazerin etkisi son seanstan üç ay sonra kalıcı olarak ortaya çıkıyor.


c. Coolglide Excel Nd: YAG Lazer

Kılcal damar genişlemeleri, varisler, damarsal lekeler (porto şarabı lekesi), hemanjiom gibi cilt ve damar anomalilerinde oldukça güvenli ve etkili bir lazerdir.


1064 nm long pulse teknolojisiyle donatılmış ve kontakt tip soğutma başlığıyla deride soğutma sağlayarak cilt ve cilde rengini veren melanin pigmentine herhangi bir hasar vermeden kontrollü ve güvenli damar anomalisi tedavisi sağlar.


Tek bir tedavi seansında etkisini gösterir. Ancak maksimum etki için 1 ay arayla 2-3 seans daha yapılması önerilir.


Girişimden sonra uygulama bölgesinde hafif bir morluk oluşması dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Morluk tedavinin etkinliğini gösterir. Morluklar, 1-2 hafta sonra kendiliğinden geçer.


Tedavi sonrasında ortaya çıkan etki kalıcıdır.


Herhangi bir anestezi işlemine gerek kalmadan uygulanabilir.


Uygulama süresi yaklaşık 15-30 dakikadır.


2) İstenmeyen Kılların Tedavisi
a. ProWave Lazer Epilasyon Cihazı

İstenmeyen kıllardan kurtulmak için en etkili çözüm olan lazer epilasyon; yüz, kol, bacaklar, koltuk altı olmak üzere tüm vücutta güvenle uygulanabilmektedir.


Son jenerasyon lazer cihazının en büyük avantajı, 770 - 1100 nm dalga boyları arasında göstererek hastanın cilt tipi ve kılların özelliğine göre otomatik olarak çalışmasıdır.


Cihazın en büyük özelliği oldukça hızlı çalışmasıdır. Tüm sırt kılları için 15 dakika, bir bacak içinse yalnızca 10 dakika uygulama yeterli olmaktadır. Bu sayede hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlar.


Lazer epilasyonda başarının temel anahtarı; doğru hasta seçimi, iyi bir değerlendirme ve doğru lazer parametrelerinin seçimidir. Yapılan klinik çalışmalar 3 seansta %80’den fazla sağladığını göstermiştir.


Antesteziye gerek yoktur. İşlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez.

  • Plastik ve Estetik Cerrahi
  • Rekonstrüktif Cerrahi
  • Lazer Uygulamaları
  • Kök Hücre